İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Halk Süt yardımı ile çocukların genel ihtiyaç besin ihtiyaçların karşılamak için ihtiyaç sahibi aileler İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından herhangi bir ücret almadan ücretsiz süt dağıtımı yapmaktadır.

İBB halk süt yardımından, belediyeden yardım alan aileler yararlanmaktadır. 3-6 yaş arası çocuklu aileler, her çocuk başına haftalık olarak 2 litre süt alma hakkına sahiptir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Belediye tarafından ihtiyaç sahibi, maddi imkanı olmayan 3-6 yaş aralığında çocuk sahibi olan ailelere sosyal yardım amaçlı Ekim 2019 tarihinde faaliyete alınıp, süt dağıtımına başlanmıştır.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB halk süt başvurusu nasıl yapılır? Halk süt yardımından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin başvuru yapabilmeleri için öncelikle muhtaç aile kapsamında olmaları gerekmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gelir testi yapılıp, ihtiyaç sahibi ailelerin tespiti yapıldıktan sonra çocuk sahibi olup olmadığı tespiti yapılmaktadır.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha sonra bütün şartları yerine getiren ailelere, 3-6 yaş aralığındaki her çocuk başına haftalık olarak 2 litre süt almaya hak kazanacaktır.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılının Ekim ayında faaliyete başladığı halk süt projesi ile süt ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına süt desteği vermektedir.

İBB süt başvurusu 2020 için, İBB Beyaz Masa telefonunu ALO 153‘ü arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

İBB Süt Yardımı Başvuru Formu

İBB süt yardımı başvuru formu olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait internet sitesi üzerinden e-Başvuru Formu ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Öncelikle Beyaz Masa Alo 153 numaralı telefonu arayarak başvuru nasıl yapılır öğrenmeniz, yanlış yapmanızın önüne geçecektir.

Süt Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru ve Şartları Nelerdir?

Belediyelere yapılacak olan yardım başvurularının çoğu belediyelere ait internet siteleri üzerinden yapılmaktadır.

İBB Süt Yardımı Sorgulama

İBB süt yardımı sorgulama işlemi için öncelikle başvuru yaptıktan sonra size başvuru numarası ve güvenlik numarası verilmektedir.

ibb süt yardımı başvurusu nasıl yapılır

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz halk süt İBB resmi internet sitesini giriş yaptıktan sonra size verilen başvuru ve güvenlik numarasını yazarak İBB süt yardımı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Nasıl Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt nasıl alınır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi aylık olarak ilk durumda aylık 750 bin litre, yıllık olarak da 9 milyon litre sütü ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmayı hedef almıştır.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Halk süt nasıl alınır konusuna gelince, öncelikle 3-6 yaş aralığında çocuk sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra Beyaz Masa ALO 153‘ü arayarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

İBB Halk Süt Dağıtımı

İBB halk süt dağıtımı, başvurunuz onaylanıp halk süt yardımını almaya hak kazandığınız takdirde belediyeden görevli personel aracılığıyla evinize kadar süt yardımınız gelecektir. Halk süt dağıtımı için belediyede 60 panelvan araç, 120 personel her gün 39 ilçede  ihtiyaç sahibi ailelere süt dağıtımı yapmaktadır.

İzmir Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Sizin herhangi bir yere gidip halk süt alımı yapmanız söz konusu değildir. Burada dikkat etmeniz gereken bir durum da; halk süt yardımı kesinlikle ücrete tabi değildir. Tamamen ücretsiz olup, herhangi bir para isteyen kişileri hemen şikayet edin.

İBB Halk Süt Numarası

İBB halk süt numarası olarak sadece aramanız gereken numara Beyaz Masa ALO 153’tür. 

Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefondan halk süt yardımı başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgi alıp, başvurunuzu yapabilmeniz mümkündür.

İBB Halk Süt Gelmedi

İBB halk süt gelmedi hakkında şikayetiniz varsa, belediyenin destek hattı olan Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattı arayarak şikayetlerinizi belirtebilirsiniz.

İBB Halk Süt Satış Noktaları

İBB halk süt satış noktaları ile ilgili size söyleyebileceğimiz tek şey, bu sosyal yardım belediye tarafından yapılan tamamen ücretsiz bir destektir. Herhangi bir satış noktası bulunmamaktadır ve kesinlikle ücretli satan kişileri ALO 153 numaralı Beyaz Masa hattına şikayet ediniz.

Süt Yardımı Sorgulama

Süt yardımı sorgulama yapmak için Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattı arayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz halk süt ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına haftalık olarak çocuk başına 2 litre süt yardımı yapılmaktadır.

İBB süt yardımı başvurusu nasıl yapılır? Süt her çocuğun hakkı diyerek halk süt yardımı ile maddi imkansızlık içerisinde olan ailelerin çocukları süt ihtiyacı karşılanmış oluyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Adile aşkın dedi ki:

  Benimde 3 yaşinda çocugum var süt yardımı istiyorum

  1. Abdullah dedi ki:

   3 yasinda oglum var sut yardimi talebinde bulunucaktim

  2. Elanur öztürk dedi ki:

   Benim 4 yaşında 5 yaşında çocuğum var eşim çalışmıyor süt yardımı istiyorum

 2. Melek dedi ki:

  Benimde dört tane ufak cicugum var en ufak oğlum üç yaşında eşim iki aydır calusmiyor süt yardımı istiyorum lütfen

 3. Selma dedi ki:

  Benim 4 tane çocuğum var süt yardımı istiyorum hepsi küçük

 4. Filiz öztürk dedi ki:

  Halk süt gelmedi neden kesildi ihtiyaç var

 5. Filiz öztürk dedi ki:

  Halk süt gelmedi neden kesildi ihtiyaç var kırdayım gelirim az basmak temizliği yapmıyorum kira parasını çalış yorum

  1. Filiz öztürk dedi ki:

   Hak süt gelmedi neden kesildi ihtiyaç var kırdayım gelirim az basmak temizliği yapmıyorum kira parasını

 6. Derya deniz dedi ki:

  Süt dağıtımı için sadece 3 6 arası yaş uygulaması kesinlikle yanlış 5 çocuğum var 6 aylık ve mama hazirlamam sut ile digerleride tüketiyor 6 yaş sut iciyorda neden 7 8 9 icmiuormu onlarin da gelişim çağları ve tuketmeleri şart yaş sınırı enaz 10 olmalı ve dagitilmali

 7. Gülay dedi ki:

  5 çocuğum var süt yardımınızdan yararlanmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim tlfn 05385006797

 8. Fidan gurlevik dedi ki:

  Sut yardımında bulundum kaç ay oldu gelmedi neyapmam gerekir

 9. Esra dedi ki:

  2 yaşında kızım var süt yardımını nasıl alabilirim?

 10. Hülya tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyim kiram 900 7 çocuğun var süt yardımı istiyorum